29.január 2018

Formulár pre prispievateľov 2% na seminár Redemptoris Mater

Nový editovateľný formulár v roku 2018. Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane na podporu seminára Redemptoris Mater Žilina.

Stiahnuť formulár

Seminár Redemptoris Mater

Mariánske námestie 23
010 01 Žilina
Číslo účtu: 2921892145/1100

14. jún 2016

Prvé slávenie Eucharistie

V sobotu, 11.júna podvečer slávil Marek svoju prvú liturgiu Eucharistie spolu s bratmi zo spoločenstiev. Prítomní boli bratia, ktorí prišli na Marekovu vysviacku z Poľska, ako aj bratia zo žilinských spoločenstiev.

14. jún 2016

Kňazská vysviacka Mareka Zawojskieho

Seminár Redemptoris Mater má prvého vysväteného presbytera. Marek Zawojski v sobotu 11.júna 2016 o 10:00 prijal kňazskú vysviacku z rúk otca biskupa Tomáša Galisa. Na tejto slávnosti vo farnosti Žilina – Hájik spolu s Markom prijali svätenie aj ďalší traja seminaristi zo Žilinskej diecézy. Na Markovo svätenie prišlo viac ako sto bratov a sestier z Poľska a zároveň boli prítomní aj bratia zo Žiliny, Bratislavy a Valašského Meziříčí. Menovacím dekrétom ho otec biskup Tomáš ustanovil za kaplána pre farnosť Žilina – Hájik. V tejto farnosti v nedeľu doobeda slávil aj svoju primičnú sv. omšu.

14. jún 2016

Koniec akademického roku

V piatok 10. júna v Bratislave bolo slávnostné ukončenie akademického roka - Te Deum. Začali sme ďakovanou sv. omšou v katedrále sv. Martina. Prítomný boli obaja biskupi bratislavskej arcidiecézy ako aj žilinský biskup Tomáš Galis a všetci učitelia a študenti z Cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK. Po slávnostnej svätej omši boli promócie absolventov v aule RKCMBF UK. Diplom bol udelený aj Markovi Zawojskému, ktorý úspešne ukončil svoje štúdia teológie a získal titul magister. Nasledoval slávnostný obed. Po obede sme išli do Žiliny, kde sa konala diakonská vysviacka. Otec biskup Galis vysvätil päť bohoslovcov zo žilinského diecézneho seminára.

6. jún 2016

Púť do Viedne

Prvý júnový víkend sme išli na púť do Viedne. Doobeda sme navštívili izbu v ktorej žil Stanislav Kostka. Potom sme sa zúčastnili ohlasovania na námestí v jednej z okrajových štvrtí Viedne spolu s rodinami z Missio ad gentes. Poobede sme hrali priateľský futbalový zápas proti Redemptoris Mater Viedeň. A nakoniec, v sobotu večer, sme slávili Eucharistiu spolu so spoločenstvom z farnosti St.Christoph. V nedeľu sme boli účastní na odovzdaní relikvie blahoslaveného Jerzyho Popieluszka, ktoré priviezol špirituál seminára Redemptoris Mater vo Varšave Walenty Krolak pre farnosť Maria Namen, kde sa stretáva poľsky hovoriaca komunita. Po slávnostnej omši sme zakončili našu púť na farskom agapé.

1. jún 2016

Burza pre seminár 2016

V nedeľu 29.mája sa pri kostole sv.Vincenta de Paul uskutočnila burza na podporu nášho seminára. Pozvaní boli všetci bratia z bratislavských spoločenstiev a taktiež farníci ružinovskej farnosti počas nedeľných omší. Burza sa konala na ihrisku za kostolom. Podával sa guláš, grilovalo sa, seminaristický kávomat vyprodukoval viac ako 200 káv a jedli sme výborné domáce koláče.Deti, aj dospelí si mohli potom zastrieľať na strelnici, alebo si nechať maľovať na tvár, alebo zaskákať na trampolíne. V neposlednom rade sme na burze tiež predávali viacero pekných second hand vecí. Burza skončila poobede o 16.00.Za seminár chceme v prvom rade poďakovať Rehoľnej spoločnosti sv.Vincenta v Ružinove, ďalej bratom zo spoločenstiev, ktorí nezištne zorganizovali celú vydarenú akciu a taktiež všetkým, ktorí prišli.

Seminár
Redemptoris Mater Žilina

Mariánske námestie 23
010 01 Žilina
Číslo účtu: 2921892145/1100

Kde nás teraz nájdete

Mokrohájska cesta 6
841 04 Bratislava

Rektor seminára

Ján Hlávka: +421 914 139 062

rm.zilina@gmail.com

©2015 Seminár Redemptoris Mater Žilina | Všetky práva vyhradené