29.január 2018

Formulár pre prispievateľov 2% na seminár Redemptoris Mater

Nový editovateľný formulár v roku 2018. Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane na podporu seminára Redemptoris Mater Žilina.

Stiahnuť formulár

Seminár Redemptoris Mater

Mariánske námestie 23
010 01 Žilina
Číslo účtu: 2921892145/1100

15. október 2016

Posviacka chrámu v Ladcoch a výročie na Živčákovej

V sobotu, 8.októbra, sme sa zúčastnili posviacky novopostaveného kostola Božieho Milosrdenstva v Ladcoch. Pri slávnostnej svätej omše sme asistovali biskupovi Tomášovi Galisovi. V nedeľu, 9.októbra, sme boli na slávnosti prvého výročia posviacky pútnickej baziliky Panny Márie – Matky Cirkvi v Turzovke – Živčákovej. Slávnosť celebroval emeritný arcibiskup Salzburgu Mons. Alois Kothgasser.

24. september 2016

Konvivencia v Porto San Giorgio

Aj tento rok sme sa zúčastnili konvivencie ašpirantov v Porto San Giorgio. Do nášho seminára pribudli štyria noví seminaristi. Alejandro z Hondurasu, Damián z Poľska, Dávid zo Slovenska a Mario zo Srbska. Okrem toho sme boli svedkami vzniku nových ôsmich seminárov Redemptoris Mater – tri v Španielsku a po jednom v Luxembursku, Indii, Argentíne, Grécku a Taliansku. Na konvivencii sme mohli vidieť horlivosť, ktorú Boh dáva svojej Cirkvi pre Novú evanjelizáciu.

14. jún 2016

Prvé slávenie Eucharistie

V sobotu, 11.júna podvečer slávil Marek svoju prvú liturgiu Eucharistie spolu s bratmi zo spoločenstiev. Prítomní boli bratia, ktorí prišli na Marekovu vysviacku z Poľska, ako aj bratia zo žilinských spoločenstiev.

14. jún 2016

Kňazská vysviacka Mareka Zawojskieho

Seminár Redemptoris Mater má prvého vysväteného presbytera. Marek Zawojski v sobotu 11.júna 2016 o 10:00 prijal kňazskú vysviacku z rúk otca biskupa Tomáša Galisa. Na tejto slávnosti vo farnosti Žilina – Hájik spolu s Markom prijali svätenie aj ďalší traja seminaristi zo Žilinskej diecézy. Na Markovo svätenie prišlo viac ako sto bratov a sestier z Poľska a zároveň boli prítomní aj bratia zo Žiliny, Bratislavy a Valašského Meziříčí. Menovacím dekrétom ho otec biskup Tomáš ustanovil za kaplána pre farnosť Žilina – Hájik. V tejto farnosti v nedeľu doobeda slávil aj svoju primičnú sv. omšu.

14. jún 2016

Koniec akademického roku

V piatok 10. júna v Bratislave bolo slávnostné ukončenie akademického roka - Te Deum. Začali sme ďakovanou sv. omšou v katedrále sv. Martina. Prítomný boli obaja biskupi bratislavskej arcidiecézy ako aj žilinský biskup Tomáš Galis a všetci učitelia a študenti z Cyrilometodskej bohosloveckej fakulty UK. Po slávnostnej svätej omši boli promócie absolventov v aule RKCMBF UK. Diplom bol udelený aj Markovi Zawojskému, ktorý úspešne ukončil svoje štúdia teológie a získal titul magister. Nasledoval slávnostný obed. Po obede sme išli do Žiliny, kde sa konala diakonská vysviacka. Otec biskup Galis vysvätil päť bohoslovcov zo žilinského diecézneho seminára.

Seminár
Redemptoris Mater Žilina

Mariánske námestie 23
010 01 Žilina
Číslo účtu: 2921892145/1100

Kde nás teraz nájdete

Mokrohájska cesta 6
841 04 Bratislava

Rektor seminára

Ján Hlávka: +421 914 139 062

rm.zilina@gmail.com

©2015 Seminár Redemptoris Mater Žilina | Všetky práva vyhradené