29.január 2018

Formulár pre prispievateľov 2% na seminár Redemptoris Mater

Nový editovateľný formulár v roku 2018. Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane na podporu seminára Redemptoris Mater Žilina.

Stiahnuť formulár

Seminár Redemptoris Mater

Mariánske námestie 23
010 01 Žilina
Číslo účtu: 2921892145/1100

1. jún 2017

Púť seminaristov v Poľsku 2017

Tento rok sme sa počas Veľkonočného týždňa zúčastnili púti seminaristov v Poľsku. Stretli sa na nej seminaristi zo štyroch seminárov Redemptoris Mater: seminár Atény, Grécko; Eger, Maďarsko; Varšava, Poľsko a Žilina Slovensko. Púť začala v utorok večer o 19.00 vo Varšave na eucharistii v neokatechumenátnom centre Domaniewska. Následné sme boli rozdelení do šiestich skupín po 10 – 12 osôb. Na večeru a nocľah nás zobrali bratia zo spoločenstiev. Ráno sme odcestovali po dvoch skupinách každý do jedného z 3 poľských miest: Štetína, Gdanska, Vroclavi. Následne sme tri dni spoločne putovali, denne približne 10km. Večer sme spolu s miestnymi spoločenstvami slávili Eucharistiu a nocovali sme u bratov v rodinách. Púť bola zakončená v sobotu v Katedrále v Gniezne, kde sú uložené relikvie sv. Vojtecha, hlavného patróna Poľska. V tento deň bola jeho slávnosť. Slávila sa svätá omša, na ktorej sa zúčastnili kardináli a biskupi z Poľska, Česka, Litvy a tiež rektori našich seminárov. Minulý rok Poľsko slávilo výročie krstu, 1050 rokov. V Gniezne sídlili prví králi Poľska. Bratia nás vždy prijali veľmi pekne, s otvorenosťou, pohostinnosťou . Mohli sme si vymeniť skúsenosti zo života, spoznať nových seminaristov, vidieť iné spoločenstva a tiež rozvoj neokatechumenátnych spoločenstiev.Cestou naspäť na Slovensko sme sa zastavili na Jasnej Hore u Panny Márie v Čenstochovej. Poďakovali sme za púť, bratov, za cestu aj semináre na celom svete.

1. jún 2017

Kvetná nedeľa a Pascha 2017


Tento rok náš seminár prežíval Kvetnú nedeľu a Triduum s našim otcom biskupom Tomášom Galisom a s ostatnými seminaristami z diecézneho seminára v Žiline. Začali sme slávnostnou sv. omšou na Kvetnú nedeľu pri ktorej bol aj sprievod s palmovými ratolesťami. Vo štvrtok na Missae chrizmatis boli požehnane oleje a večer obrad umývania nôh. Na Veľký piatok sme rozjímali nad Ježišovým utrpením a smrťou počas adorácie kríža. Vrcholom bola Veľkonočná vigília na ktorej bolo pokrstených 12 katechumenov. V noci sme slávili Paschu so Žilinskými spoločenstvami. Zakončili sme to Svätou omšou na Veľkonočnú nedeľu po ktorej nasledoval spoločný obed s otcom biskupom.

10. marec 2017

Kňazská vysviacka v Žiline

25.marca 2017 sa konala vysviacka troch novokňazov Žilinskej diecézy. Vo farskom kostole Sedembolestnej Panny Márie na Vlčincoch prijali z rúk biskupa Tomáša Galisa svätenie Alojz Mičieta z Veľkého Rovného, Peter Olas z Martina a Ondrej Čukan z Oščadnice. V nedelu sme sa tiež zúčastnili na primičných svätých omšiach.

15. október 2016

Posviacka chrámu v Ladcoch a výročie na Živčákovej

V sobotu, 8.októbra, sme sa zúčastnili posviacky novopostaveného kostola Božieho Milosrdenstva v Ladcoch. Pri slávnostnej svätej omše sme asistovali biskupovi Tomášovi Galisovi. V nedeľu, 9.októbra, sme boli na slávnosti prvého výročia posviacky pútnickej baziliky Panny Márie – Matky Cirkvi v Turzovke – Živčákovej. Slávnosť celebroval emeritný arcibiskup Salzburgu Mons. Alois Kothgasser.

24. september 2016

Konvivencia v Porto San Giorgio

Aj tento rok sme sa zúčastnili konvivencie ašpirantov v Porto San Giorgio. Do nášho seminára pribudli štyria noví seminaristi. Alejandro z Hondurasu, Damián z Poľska, Dávid zo Slovenska a Mario zo Srbska. Okrem toho sme boli svedkami vzniku nových ôsmich seminárov Redemptoris Mater – tri v Španielsku a po jednom v Luxembursku, Indii, Argentíne, Grécku a Taliansku. Na konvivencii sme mohli vidieť horlivosť, ktorú Boh dáva svojej Cirkvi pre Novú evanjelizáciu.

Seminár
Redemptoris Mater Žilina

Mariánske námestie 23
010 01 Žilina
Číslo účtu: 2921892145/1100

Kde nás teraz nájdete

Mokrohájska cesta 6
841 04 Bratislava

Rektor seminára

Ján Hlávka: +421 914 139 062

rm.zilina@gmail.com

©2015 Seminár Redemptoris Mater Žilina | Všetky práva vyhradené